Jak si udržet nové tělo

Snaha vypadat krásně a líbit se mužům, je u žen zabudována snad již od pradávna. Podíváme-li se do kteréhokoli období lidských dějin, přijdeme na to, že ať už byl ideál krásy jakýkoli, většina žen se mu snažila co nejvíce přiblížit. V období baroka frčely ženy korpulentnější postavy, takzvané krev a mlíko, v devatenáctém století se běžně stávalo, že ženy omdlévaly při snaze dosáhnutí co nejužšího pasu, čehož docilovaly doslova dechberoucími korzety, o pár dekád dále slávu zaznamenaly ženy chlapeckého vzezření a také postavy, pár let zpátky mladé dívky začaly omdlévat znovu, tentokrát byl na vině ale nedostatečný příjem jídla a také nadměrné cvičení, které okopírovaly od modelek s mírami 90-60-90 a konečně nyní se opět do popředí dostávají trochu plnější tvary, které ovšem nejsou zadarmo, ale skrývá se za nimi dřina v posilovně. Se všemi těmito ideály se ale nesly diety, k jejíž držení máme my ženy obzvláště velký sklon. V dnešní době není žádným problémem nalézt si dietu, která nám bude vyhovovat, protože nejen že už o dietách byly popsány, neváhám si říct, miliardy stránek, ale také se všude vyrojili výživoví poradci, jež se snaží na trendu zdravého stravování přiživit, dokud to jde. Problémem ale je, že když dojdeme k vykýženému cíli v podobě shození nadbytečných kil, nevíme, jak se máme zachovat, aby nás nepostihl pověstný jo-jo efekt. Nastává tak období stresu a obav.

krabičková dieta

Zeptáte-li se někoho, kdo je zrovna v období diety, ještě k tomu takové, při jaké se musí omezovat, nutit se a odpírat si jídla, na které má neskutečnou chuť, ale nemůže si je dopřát, co plánuje dělat po tom, co dosáhne svého cíle, odpoví vám ve většině případů, že se chce vrátit zpět ke svému zažitému stravovacímu režimu a konečně si dopřát ony chuťovky, které si tak dlouho odpíral. Jak jistě tušíte, tento přístup je naprosto nesprávný jak pro naše psychické, tak i fyzické zdraví. Nacházela-li se osoba ještě navíc v nějaké dietě, kde měla jen omezené množství sacharidů, tuků anebo jiných produktů, nabírání na váze i s bonusem nebude dlouho trvat. V období těchto diet totiž dochází k tomu, že tělu odpíráme zcela nesprávné složky, které potřebuje ke svému provozu. Po jejím ukončení si tak tělo řekne, že dokud má opět stálý přísun jídla a těchto živin vezme je a uloží na horší časy, které by mohly přijít. Dostáváme se tak do nekončícího koloběhu.

čas na jídlo

Rady, kterých byste se měli po dietě https://www.prodietix.cz/po-diete držet jsou naprosto jednoduché. I když režim povolíte, pokuste se z větší části setrvávat ve zdravém stravování a fyzické aktivitě, jež vám pomůže v dorovnání nadbytečných kalorií. Velice důležité je také uvědomovat si, že jíme. Největší chybou je bezmyšlenkovité házení do sebe jídla u televizních nebo mobilních obrazovek, které nám přinese jen brzký hlad. Naučte se také rozpoznat rozdíl mezi hladem a chutí a myslete na to, že vše nemusíte sníst hned. Jídlo vám přeci nikam neuteče. Jedná-li se o chutě na nějaké ty prasárničky, rozdělte si je do více dnů.