Oprava displeje na mobilu Samsung S8 vám zachrání data i aplikace

Praskl vám displej, nebo vám mobil upadl na zem a došlo při tom k poruše dotykových funkcí? Může se to stát každému z vás, je znám případ, kdy upadl mobil na boční hranu na zem na koberec z výšky půl metru, a to stačilo, aby přestala na dotyk reagovat polovina displeje.

mobil v ruce

Oprava prasklého dotykového displeje na mobilním telefonu či tabletu může přispět k zachování nejen stávajícího přístroje, ale i vašich veškerých dat a stažených aplikací. Opravit displej na mobilu se vyplácí převážně u dražších typů, ale to neznamená, že se o svá data nemusíte starat.

Zálohujte data pravidelně

Data – daty rozumíme vaše fotografie, stažené či naskenované dokumenty, psaný text a videa stažená či natočená. To vše byste měli pravidelně zálohovat, o této praxi by vás přesvědčil např. administrátor serverů či správce webových stránek, neboť si dobře uvědomuje, že veškerá elektronika se může pokazit, i když jde např. o sdílené, virtuální diskové pole. Zálohování velmi důležitých dat můžete provádět např. na CD nebo DVD média, a to nejlépe ve více kusech, a k tomu přidat ještě zálohu na USB flash disk, případně na externí disk. V ideálním případě zálohujte na tři nezávislé zdroje. Méně důležitá data, např. fotky, na nichž vám až tolik nezáleží, stačí ponechat na záložním USB flash disku.

mobily na stole

Aplikace – mnoho aplikací lze stáhnout z veřejných zdrojů, ale existují i takové, které tam nenajdete. Používáte-li něco podobného, pak byste měli uvažovat v případě rozbití displeje o jeho výměně, abyste nepřišli ani o aplikace (programy) a jejich nastavení.

Značka Samsung – tento výrobce se může pochlubit tím, že má k dispozici mnoho náhradních dílů pro autorizované i neautorizované servisy, a to včetně dotykových displejů. Jste-li vlastníkem takového přístroje, pak je velká pravděpodobnost, že se podaří displej vyměnit, a nebude nutné pořizovat nový. Cena opravy displeje Samsung S8 bude mnohem nižší.