Peelingy a jak se v nich vyznat


Alespoň 1-2x týdně je dobré si večer sednout a použít masku. Masky vás dokážou hydratovat, dokážou odstranit nedokonalosti. Jsou tu však také peelingy, které slouží zase k trochu jinému účelu. A je jich hned několik, avšak je třeba vědět, jaký a jak jej používat.

Peeling se skládá z malých částí, které vám odstraňují starou kůži na těle. S peelingem nikdy na kůži netlačte, mohli byste se také poškrábat. Pouze jemně krouživými pohyby masírujte a věřte, že s tím vytvoříte mnohem víc práce.
tělový peeling v lahvičkách

Peeling na pleť obsahuje velmi jemné částečky, které během masírování dokáží vyčistit například oblast nosu. Peeling byste neměli používat příliš často, protože byste si s ním kůži akorát poškodili. Jemné částečky jsou zde kvůli oblastem s jemnou vrstvou kůže. Dávejte si pozor, aby byl peeling určený opravdu pro pleť. A pro osoby s citlivou pletí je třeba být opatrný obzvlášť.

Peeling na tělo obsahuje větší částečky, jelikož kůže na těle je silnější a nehrozí tak lehce její poškození. Můžete koupit buď samotný peeling, nebo si vybrat peelingový sprchový gel, který je běžně dostupný v jakémkoliv obchodě spolu s dalšími sprchovými gely. Tím máte vaši starost o kůži vyřešenou.

Dalším produktem je scrub na rty, který vytváří hladký podklad rtů, ovšem obsahuje taktéž jemné částečky, kterým by pravděpodobně neuškodilo ani využití na pleť. Zde záleží, z čeho je scrub vyrobený. Abyste si na pleť nepřidávali nějakou škodlivou látku, která by poté způsobila nepříjemnosti.
zasněná dívka

Samozřejmě občas se najdou tací, kteří chtějí obojí v jednom, a tedy peeling na tělo i na pleť, zde je třeba zmínit, že nemusí vyhovovat všem, jelikož je navržen na obě varianty, a jedné z nich nemusí příliš vyhovovat. Díky potřebným větším částem na tělo se může stát, že si pleť akorát podráždíte. Proto si použití nejprve dvakrát rozmyslete.