Překonejte svůj strach z vody!

Strach z vody rozhodně není nic, co byste si mohli ve svém životě přát. Nejen, že vás dokáže ochudit o mnoho příjemně strávených chvil s přáteli, kteří vodu nadšené vyhledávají, ale také se kvůli němu rozhodně nemusíte naučit plavat. A plavání je sportem, který nejen zachraňuje životy, ale také dokáže pořádně protáhnout vaše prací unavená záda a uvolnit velké množství endorfinů. Proto zkuste svůj strach z této životodárné tekutiny jednou pro vždy porazit. Bát se vody totiž rozhodně není potřeba! Nejprve se zkuste s vodou pomalu seznámit. Dobrým krokem pro začátek procesu rozhodně není skočit do vody přímo po hlavě, ale právě naopak.

Nohy ve vodě

Pokud víte, že se vody bojíte a jen tak s tím skoncovat nedokážete, nebojte se začít po malých krocích. Výhodou pro vás bude, pokud se můžete pochlubit například malým kruhovým bazénem do země, jejž mohou využívat například jiní členové vaší rodiny. Hloubka v těchto bazénech totiž mnohdy není nikterak závratná a je mnohem lepší při prvních krocích ve vodě začít právě tam, kde na dno dosáhnete, protože jen to pro vás bude velkým povzbuzením před případným nebezpečím. Snažte se přijít na to, proč se vody bojíte a hledat způsoby, jak tyto strachy překonat.

Bazén na zahradě

Samozřejmě si můžete situaci, která vás mohla vyděsit, sami zopakovat, a to třeba i několikrát za sebou, abyste poznali, že se vlastně nejedná o nic hrozného. K celému procesu přistupujte pomalu a s rozvahou, zbytečně se nestresujte mnohdy nesplnitelnými cíli a nepropadejte zoufalství, pokud se nenaučíte na hladině udržet ze dne na den. Voda člověku nakonec ve většině případů spíše pomáhá, než že by se snažila jej potopit sama od sebe. Tak se nebojte zkusit se jí nebát a uvidíte, že si nakonec toto chladné průzračné prostředí ještě oblíbíte a bazén se stane v létě oblíbeným místem vaší relaxace a pěkných chvil odpočinku.