Užijte si podzimní náladu se vším všudy

Podzim je nádherné roční období. Příroda dělá přímo divy, když se zbarví různými barvami. Venku je pořád příjemné teplo, i když postupně počasí protká déšť, mlha a jiné rozmary přírody. Čeká nás svátek všech svatých, Halloween a samozřejmě pomalu se blížící příslib vánočního času.

Jak si užít podzimní náladu naplno a naladit se na pozitivní myšlenky?

Přečtěte si dobrou knihu

Kdy jindy je nejlepší čas pustit se do své oblíbené knihy, než na podzim? Venku prší, vy se usadí tě do pohodlného křesla s něčím dobrým, zachumláte se do teplé přikrývky, která vás bude provázet celý podzim i zimu a rozečtěte knihu, po které jste už dlouho chtěli sáhnout. Do podzimního počasí se skvěle hodí detektivky, thrillery či nějaký strašidelný horor, zvlášť v období Halloweenu.

podzim

Zapalte si svíčku

Vonné svíčky dnes seženete téměř v každém obchodě, a nemusí být ani drahé. Ty nejlevnější seženete už za pár desítek korun. Nicméně jestli chcete dostat opravdu intenzivní vůni, která vám provoní celý dům, sáhněte spíše po dražších, osvědčených značkách. Takové značky mají většinou na výběr i velkou škálu různých vůní. Na podzim se skvěle hodí intenzivní vůně s aromatem kouře, skořice, hřebíčku, jablek či pomerančů. Dobrá zpráva pro ty, kteří nechtějí svíce z včelího vosku, třeba protože zastávají veganství. Na trhu je dnes už velký výběr svíček ze sójového vosku.

Vařte že sezónních surovin

Podzim nabízí spoustu skvělých sezónních surovin, s kterými můžete vytvořit skvělé jídlo. Dýně, tuřín, jablka, hrušky, fazole…hledejte nové recepty a ochutnávejte nová jídla. Možná objevíte něco, co si budete chtít připravovat pravidelně. Sezónní suroviny jsou navíc většinou levnější a obsahují více minerálů a vitamínů.

dýně

Nezapomínejte na pitný režim

I když na podzim třeba už nemáme takovou potřebu pít jako v létě, v žádném případě bychom neměli na pitný režim zapomínat. Stále bychom měli vypít alespoň 2 litry vody denně. Ale podzim přímo vybízí k pití výborných, horkých nápojů. Rozmazlujte se kvalitními čaji, nejlépe těmi sypanými. Vynikající volbou jsou zelené čaje, které obsahují řadu prospěšných látek. Ovšem pozor, konzumace by se kvůli obsahu kofeinu neměla přehánět. Pochutnáte si také na ovocných čajích anebo si zamlsejte nad horkou čokoládou se šlehačkou, či kakaem, jako když jste byli malý.