Zase je dráž


Není dobré ukazovat členům rodiny, že vás to štve a že nevíte, jak proti tomu bojovat. Děti by to stejně nepochopily a s manželkou jste to stejně již asi probral. A nyní přemýšlíte jak na to. Řešení této situace je povícero a mají různé formy. Asi nejlepší a nejrychlejší je vybudovat si vlastní elektrárnu. Che che, že kde vzít vodu, já nemyslím vodní, já myslím fotovoltaickou. Takovou tu, jak dáte na střechu ty tmavé skleněné pláty a máte hned v baráku třicítky. Teploty myslím, ne ženy.

sluneční panely

Jenže ono to asi něco bude stát, pomyslíte si a máte pravdu. Nic není zadarmo, ale když si pak pomyslíte, že nebudete muset distributorovi platit takové pálky jako nyní, tak vás to musí nadnášet a povznášet. Tudíž vůbec neváhejte. Čím rychleji tím lépe. A co? No přece si musíte nechat udělat elektrárnu. Svou vlastní. Ne vodní nebo větrnou, jak již výše diskutováno ale právě tu fotovoltaickou.

Postup není nijak nesnadný, sám to asi neuděláte a na kamarády z hospody, pokud ještě vůbec nějaké existují zapomeňte Tato stavba není vhodná pro amatéry a musí ji budovat profesionálové. Takže si nachystejte povolení a peníze a jdeme na to. Ještě k těm penězům, ačkoli první cifry za zboží a práci vypadají hrozně, není třeba si zoufat. Protože na tu svou mini elektrárnu totiž můžete získat dotaci. A ta není jen pár šupů do prasátka, tomu tedy věřte. Je to hodně velká suma, která vám udělá skutečně velkou radost. Ovšem nespadne vám do rukou sama, je třeba pro to něco málo udělat.

sluneční panel

Především si nastudujte podmínky dotace na fotovoltaiku u vás, protože se tato může lišit i dům od domu. To, co dostal soused nemusíte dostat vy a obráceně. To, kolik získáte vy nemusí zase získat váš soused. Proto si podmínky pročtěte a pak už neváhejte a pište žádost na příslušná místa. Takto získané peníze vám vrátí velkou část vašich nákladů.