Abychom neměli hluboko do kapsy

Lidem se ne vždy daří podle jejich představ. Nejednou nejen že se nemají dobře, ale cítí se vysloveně špatně. A to zpravidla ve chvíli, kdy se jim nedostává peněz. Protože znáte to – bez financí jako by snad člověk ani nebyl člověkem, jako by byl někým, kdo je vyloučen ze společnosti ostatních a odsouzen ke skomírání na periferii.

investice

Co jenom by člověk v takové chvíli dal za to, kdyby se mohl odrazit od toho pomyslného dna a dostat se zase nahoru na výsluní!
Pokud se někomu takovému nepodaří nalézt jiné východisko, rozhoupe se zpravidla k nějaké té půjčce. Jenže je nasnadě, že má-li hluboko do kapsy, jen tak někdo mu nepůjčí.

A když tak obejde snad všechny banky v okolí a všude se dozví leda to, že se svými nízkými příjmy a záznamem v registru dlužníků nemůže doufat ve zdar svého snažení, nejednou skončí u nějaké nebankovní společnosti. Protože to je alternativa ke klasickým bankám, která podobným zoufalcům daleko spíše vyhoví. Třeba prostřednictvím produktů zvaných nebankovní hypotéky.

Takové nebankovní hypotéky mají totiž pro lidi, kteří se ocitli ve věru těžké životní etapě, nejednu přednost.

  • Například se tu nepřikládá zase až taková důležitost tomu, co žadatele deklasuje především, tedy záznamům z registru dlužníků. Jistě, i toto se posuzuje, ovšem nejde-li o něco zásadního, dá se uvažovat o přimhouření oka. Protože příčiny podobného záznamu mohou být různé a ne vždy je záhodno kvůli tomu člověka automaticky zatratit.
  • Obdobně se pak mají věci i co se týká nějaké té exekuce majetku, k níž přece také může kdekdo přijít ‚jak slepej k houslím‘.
  • Shovívavosti se tu dostává i relativně nízkým příjmům žadatele. Třeba proto, že je naděje, že jednou bude líp, nebo konec konců i proto, že kdyby snad dotyčný nakonec nesplácel, dá se na něm ‚zahojit‘ i jinak.
  • Vše lze vyřídit snadno i přes internet a člověk může mít peníze i do druhého dne.

hypotéka
Takže si tu člověk přijde k penězům snadno. Stačí jen mít nemovitost, jíž lze za takovou hypotéku ručit, případně mít někoho, kdo dá k dispozici nemovitost svou, a prokázat schopnost splácet. A je to.
A pak už zase žije onen člověk jako člověk.