Alternativy živočišných produktů

Je spoustu lidí, kteří odmítají jíst živočišné produkty a stejně tak je hodně lidí, kteří mají různá výživová omezení, kvůli nim nesmí konzumovat třeba mléko a výrobky z něj. A přesně na tyto osoby směřují marketingové strategie spousty firem, které začaly vyrábět alternativní produkty. Jaké alternativy se dají koupit?
mandlové mléko
Mléko a mléčné výrobky
Mléko bylo mezi prvními výrobky, které byly nahrazovány. Mléko je pouze to živočišné avšak můžete sehnat i rostlinná mléka. To na nich musí být zřetelně označeno. Rostlinná mléka se dají koupit třeba sójová, mandlová, oříšková nebo třeba maková. Různé varianty samozřejmě stojí různé částky, avšak ceny jsou většinou od padesáti korun výše. Takže cena oproti litru klasického mléka je téměř dvounásobná. Stejně jako mléko, koupit můžete i rostlinné jogurty. Ty jsou vytvořené z rostlinných mlék. Ceny těchto jogurtů – nejogurtů jsou oproti těm klasickým také vyšší avšak pokud nemůžete nebo nechcete jíst výrobky z klasického mléka, tak jsou dobrou alternativou. Zaměřte se však i na to, čím jsou tyto jogurty zahuštěny. Někdy jsou zahuštěny tapiokou mnohdy v nich, ale najdete i škrob.
salát s tempehem
Náhražky masa
Možná si nedokážete představit den bez masa, avšak i maso má své náhražky. Jako první se na trhu objevila sója. Ta je snad nejrozšířenějším zdrojem rostlinné bílkoviny mezi vegetariány.
vegetariánské jídlo se seitanem
Zpracovat ji můžete klidně na řízky, nudličky či třeba do rizota. Další velice oblíbenou náhražkou, která se dá koupit je tofu. Tofu je výrobek ze sóje, který koupíte jak ochucený, tak třeba ve formě pomazánky. Dalším výrobkem ze sóji je tempeh. Tempeh se vyrábí za pomocí fermentace sóji. Taktéž jej koupíte ochucený i neochucený. Další variantou náhražky masa je pšeničný seitan. Jedná se o pšeničný lepek, který je jednoduše stravitelný a obsahuje hodně zdravých látek. Pokud jste vegani, pak si dejte u náhražek masa pozor, aby neobsahovaly vaječný bílek. Ten je totiž velmi častou přísadou různých kupovaných vege burgerů.