Chorvatsko je blíž, než jste si mysleli

Přestože jsou v dnešní době letiště velice dobře zabezpečena proti možnému teroristickému útoku, stále se někteří lidé trochu obávají tohoto způsobu cestování. A nemusí to být způsobeno pouze podobnou obavou.Je celá řada lidí, pro které je zvedající se letadlo pocit vyvolávající fobii.
obytný vůz.png

– Přesto se nemusíte vzdávat dovolené u moře.
– Stačí si zvolit jiný dopravní prostředek.
Co takhle Chorvatsko autobusem? V někom taková představa vyvolá pocit rozlámaného těla a bolavých zad. To možná bývalo kdysi. Dnes se cestuje nejmodernějšími autobusy, které poskytují veškerý komfort. Budete se cítit jako v letadle a přesto budete na pevné zemi. Cestou je možné například využít LCD display na promítání filmů na DVD. Za dva filmy budete téměř na místě. K tomu si můžete dát studené nebo teplé občerstvení. Připojení WIFI je už dnes samozřejmostí, stejně jako bezpečnostní pásy. A pokud by vám cestou došla baterie v mobilu, pak si ho jednoduše napojíte na USB zásuvku. Na delší cestě velmi záleží i na vstřícnosti řidiče. Je pravda, že je v jeho silách cestu svým pasažérům zpříjemnit a naopak otrávit je hned na počátku. Mohu vás ubezpečit, že do Chorvatska jezdí jen samí „sympaťáci“.
řidič autobusu.jpg

Pohodlí a bezpečí

Prostě není nic, co by mohlo cestujícím chybět. Pro větší pocit bezpečí a lepší orientaci jsou autobusy monitoroványGPS. Proto vám může operátor okamžitě sdělit aktuální polohu i přesný čas příjezdu. Pokud máte chytrý telefon nebo s sebou vozíte tablet, je možné tuto cestu sledovat jejich prostřednictvím. Vše je prostě dokonale zajištěno, zabezpečeno a naplánováno. Stačí už jen sbalit kufry a zamluvit si nejvíce vyhovující termín. Usadíte se do sedadla, které je polohovatelné do čtyř směrů, pustíte si film a zanedlouho ucítíte slanou vůni vytouženého moře.
Jižní Dalmácie, kam autobusy směřují, už se na vás těší.