Čistá voda v bazénu

Ne každý si může dovolit kupit si na zahradu bazén. Tedy alespoň donedávna. Už nějaký ten pátek se totiž dají běžně koupit levné nadzemní bazény.

Čistá voda v bazénu

Je pravdou, že ne každý člověk touží po vlastním bazénu, ale když už máte pozemek, na kterém ho lze bez potíží umístit, bylo by nepředvídavé takto učinit. Hlavně v letních měsících se vlastní koupací plocha rozhodně vyplatí. Během veder je totiž dobré zvlažovat nejen vnitřek, ale dodat vodu také vnějším částem svého těla. Když k tomu navíc připočítáte fakt, že plavání je zdravé a dnešní bazény nejsou zas tak drahé, není o čem přemýšlet. I když šetříte každou korunu, můžete o vlastním bazénu uvažovat. Nadzemní modely sice nejsou dokonalé, ale na druhou stranu jsou cenově více než zajímavé.

Balónky na hladině

Je ale pravdou, že koupě bazénu neznamená automaticky konec investicí do koupací plochy. Tak jednoduché to není. Je nezbytné pořídit si pár další doplňků, třeba schůdky či vhodnou dezinfekci vody. Hlavně dezinfekce je důležitá, jelikož bez ní vám voda nevydrží příliš dlouho čerstvá, a hlavně během tropických dní se stane nepoužitelná pro účely koupání docela rychle. Je tedy dobré na to myslet.

Chcete-li ušetřit, ideální pro vás bude sáhnout po některém z mnoha chlórových přípravků. Ty jsou nejen levné, ale zároveň jim nechybí dostatečná účinnost. Ovšem pozor, abyste to nepřehnali s dávkováním, jelikož chlorové preparáty mohou v takovém případě nejen docela dost zapáchat, ale zároveň mohou působit negativní způsobem na slabší pokožku a tím zapříčinit její zčervenání. Tomu se dá zabránit buďto snížením dávek, případně výběrem jiného preparátu. Ani přípravky na bázi kyslíku, případně mořská sůl nejsou špatné, jsou jen o něco dražší. Mořská sůl navíc potřebuje i solonizační jednotku.

Potápění

Dobré je také chránit vodu před pevnými nečistotami. Toho nejlépe dosáhnete solární plachtou. Jedná se o bazénový doplněk, který sice není kdovíjak potřebný, ale na druhou stranu jde o docela levnou záležitost, která dokáže pochytat jak větší nečistoty, tak i sluneční paprsky. A s jejich pomocí pak ohřát hladinu vody.