Moderní elektrocentrály


Pro zajištění elektřiny kdekoliv je zapotřebí elektrocentrála, jenž běží na skladovací motor. Díky její odolnému motoru se dá použít kdekoliv.

Moderní elektrocentrály

Zdroj v terénu

Celá řada spotřebičů a strojů funguje na elektrický pohon. Pokud se podíváme do historie na první nejrozšířenější pohon, kterým nebyla lidská nebo zvířecí síla, tak se jednalo o páru. Ta se nejčastěji získává s pomocí ohřívání vody na teplotu vyšší než bod varu. Pára jde následně dal do stroje, který ve výsledku třeba vykonává otáčivý pohyb.

přípojka elektřiny

Století páry a parní lokomotivy je dávno za námi, přičemž pohon současnosti je elektrická energie. V drtivé většině případů ji odebíráme z elektrárny, protože ta vyrábí dostatek elektrické energie pro určitou oblast. Takže když máme nemovitost napojenou k této sítí, tak zapojíme spotřebič do zásuvky a ten hned běží, takže nemusíme nic řešit a jenom platíme účty. Někdy ale potřebujeme tuto energii třeba na chatě, kde je v okolí jenom příroda. V takovém případě a mnoha dalších se musíme spoléhat na vlastní zdroj, kdy nejvýhodnější je použití elektrocentrály na tuhá paliva.

Odolná elektrocentrála

Nějaký drobný odběr se dá řešit tak, že budeme mít v autě měnič napětí na 230V, ovšem to postačí jen nenáročné spotřebiče. Proto nejlepším strojem pro takové použití je elektrocentrála, do které nalijeme palivo a potom už vyrábí elektřinu, takže to může být plnohodnotná záloha, když vypadne proud, nebo zdroj na stavbě, kdy už je samozřejmě potřeba silnější zařízení. To už záleží, k čemu ji budete požívat, kdy s výběrem není žádný problém, protože nabídka je opravdu různorodá.

mobilní agregát

Mezi špičku můžeme rozhodně zařadit Hondu elektrocentrálu, protože to je odolný stroj, který skvělé odvádí svou práci. Honda obecně vyrábí skvělé stoje a motory, které jsou známy dobrým výkonem a hlavně výdrží, což se jiných firmách někdy říct nedá. V nabídce se pohybujeme od malého zařízení třeba právě na chatu až po profesionální stoje, které poskytují napětí 400V a požívají je třeba hasiči k zásahům v terénu, kde musí být na techniku spoleh.