Co pořídit do začátku při hře tenisu?

Přinutit děti ke sportu v dnešní době plné internetů, počítačových her a sociálních sítích je velice těžké. Přes všechny tyto faktory jsou určité sporty mezi dětmi stále populární. Fotbal nebo hokej mají v oblibě kluci a holčičky naopak holdují baletu. Sport, který se v žebříčku popularity, drží stále na vysokých příčkách je tenis. Jak a kdy začít s tenisem a jaká je ideální výbava do začátku?

tenisová raketa a míče

Kdy je nejlepší začít s tenisem?

Tenis je velice variabilní sport. Začít s ním můžete téměř v jakémkoliv věku. Jestliže si však myslíte na profesionální sportovní kariéru, měli byste začít v opravdu raném věku. Děti okolo tří nebo čtyř let mají ideální věk na začátek tenisové průpravy. Tenis je poměrně náročný na koordinaci těla, obzvláště pro děti. V začátcích se tedy trénuje hlavně pohybové dovednosti. Jestliže máte představu, že se jedná o sport, kdy si párkrát za léto zapinkáte na antuce, tak se mýlíte. Tenis se hraje i v zimě ve specializovaných halách.

tenis

Jaké vybavení pořídit do začátku?

Při slově tenis a vybavení si všichni představí raketu. Ano je to důležitá součást, nicméně neméně důležité je správné oblečení. Zde se to dělí dle genderu. Muži by se měli zaměřit na pohodlné tenisové kraťasy a triko, které bude funkčně absorbovat pot. Ženy by se měli poohlédnout po tenisových šatech nebo sukni. Materiál by těchto kousků by měl být funkční, dobře absorbovat pot, kvalitní a hlavně pohodlný. Jak jsem již zmínila, raketa je další nedílnou součást výbavy. Druh rakety se odvíjí od toho, kam až se chcete v tenisové kariéře dostat. Třída rakety určuje nejen váš level v tenisu, ale také cenovou hladinu, ve které se budete pohybovat. Nesmíme zapomenou na tenisové míčky. Míčky, tak jako rakety, se dělí podle profesiálnosti a výši zkušeností v tenisu. Tenisové míče Babolat jsou z pěnového materiálu, jsou tedy vhodné pro děti a začátečníci. Pro hru tenisu na vyšší úrovni jsou ideální míče značky Dunlop.