Renovace kuchyně, za pár korun

Přáli byste si krásnou, novou, moderní kuchyň, ale nezbývají vám zbytečné peníze v rozpočtu? Stačí vyměnit pár věcí, doladit mouchy, a s trochou práce můžete mít hezčí kuchyň za zlomek ceny. Jak na to?

Vymalujte

Nově vymalovaná místnost působí o sto procent čistěji a moderněji. Stačí pár tahů štětcem, a hned máte základ pro modernější kuchyni.

bílá kuchyně

Vyměňte staré spotřebiče

Pokud nemáte peníze na novou troubu, nebo mikrovlnku, vyměňte alespoň ty, které jdou hodně vidět, a nepůsobí dobře. Rychlovarnou konvici koupíte už od dvou set korun, a bude vypadat lépe, než ta stará, narezlá.

Nezapomínejte na okolí

Nejde jen o spotřebiče, a skříňky. Celá místnost si zaslouží nový kabát. Máte-li staré vypínače, nebo zásuvky, vyměňte jejich kryty za nové, a budete koukat, jakou to udělá proměnu. Nezapomeňte ani na osvětlení. Moderní kuchyňské lustry seženete na Light4home už od 490Kč, a pod závěsné skříňky pro osvícení linky můžete použít jednoduché led pásky.

Dejte skříňkám nový kabát

Nemusíte složitě a draže měnit všechna dvířka kuchyňských skříněk, stačí je přetřít k tomu určenou barvou, nebo ještě snáze, přelepit samolepící tapetou. Obojí vychází na pár set korun, ale výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud máte u dvířek v kuchyni staré úchytky, není nic snazšího než koupit nové, a s pomocí šroubováku je vyměnit. Zabere to půl hodiny na celou kuchyň, a nevyjde to nijak draho.

moderní kuchyně

Dekorace

Správně zvolené dekorace dokáží divy. Na kuchyňský ostrůvek můžete postavit vázu s umělými květinami, na utěrky sehnat stylové věšáky, a ovoce umístit do krásné velké skleněné mísy, kterou seženete v levnějších prodejnách za pár korun.

Linka

Nezapomínejte ani na linku, která si rovněž zaslouží trošku obrousit, a ošetřit stylovým a funkčním nátěrem.

Jídelní kout

Máte-li kuchyni spojenou s jídelnou, je potřeba zrenovovat i jídelní kout. Stůl hezky obrousit, a natřít, židle rovněž natřít, a možná i přepolstrovat, nebo jen dokoupit za pár korun nové podsedáky.