Dopřejte i kočičkám trochu soukromí!

Umístit kočičí záchod v bytě vhodným způsobem není tak jednoduchý úkol, jak by se mohlo zdát. Samozřejmě je potřeba zajistit našim kočičím miláčkům na jejich toaletě dostatečné soukromí a snadný přístup. Ovšem ani my, paničky a páníčci, nestojíme o to, aby byl jejich záchůdek v našem domově příliš na očích a příliš „pod nosem“. Kam tedy toto důležité vybavení ukrýt, aby byli všichni obyvatelé domu spokojeni? Přinášíme pro inspiraci pár tipů.

mourovaté koťátko u dvířek

· skříň, komoda, truhla či bedna

Samozřejmě taková, která slouží výhradně pro tento účel. Mít toto zařízení ve skříni, kam ukládáme oblečení nebo dokonce nějaké potraviny, to není ani estetické, ani hygienické! Místo skříně můžeme použít i vhodnou komodu, truhlu nebo bednu. Z jakého kousku úkryt vyrobíme, to záleží jen na našem vkusu a prostorových možnostech našeho bytu. Vytvořit lze úkryt různého stylu tak, aby dobře „zapadl“ do daného interiéru. Vzhled může být starožitný i moderní. Je potřeba si jen dobře rozmyslet, jaký kus nábytku „obětujeme“. Musí se do něj totiž v zadní části vyříznout otvor. Je to nezbytné, návštěvnice musí někudy (pokud možno nenápadně) vstoupit!

šedivá kočka na dece

· stůl, stolek či lavice

Záchod pro kočky lze umístit také pod nějaký stůl nebo lavici. Nebo do nich, pokud jsou dostatečně prostorné. Ovšem vybereme opět takové, co nepřichází do styku s potravinami. Nejsou v místě, kde se připravuje nebo podává jídlo! Jako doplněk můžeme zhotovit i vhodnou roletku, zástěnu nebo malý závěs. Třeba s vtipným „kočičím“ zapínáním či ozdobou. Nebo naopak něco nenápadného, co „splyne s okolím“. Podle toho, jak jsme kreativní, šikovní a samozřejmě také podle toho, co „snese“ náš interiér.

zrzavá kočka mrká

· koupelna či WC

Tak do těchto částí bytu se doporučuje dávat kočičí záchod jen v případě, že jsou dostatečně odvětrávané a prostorné! V takových je pak možné vyčlenit pro „kočičí koutek“ samostatnou skříňku, případně místo za závěsem nebo zástěnou. Při této variantě je ale potřeba myslet na to, že jak my, tak i naše chlupaté kamarádky, potřebujeme mít k hygienickému zařízení stále přístup! Ve frontě u zavřených dveří čičiny obvykle dlouho trpělivě čekat nevydrží!