Dovolená a psi

Chystáte se na dovolenou, ale máte doma domácího mazlíčka, kterého vám nemá kdo pohlídat a nemůžete ho nechat doma samotného? Pokud tedy jedete někam na dovolenou, zvažte možnosti, zda vůbec jet, jestli vám někdo pohlídá pejska. Měli byste zvážit, zda se váš pes s vámi nebude spíše trápit v prostředí, ve kterém budete na dovolené, zda jedete někde za teplem do zahraničí, nebo jedete někam poblíž domova anebo jedete do chladnějších míst. Pokud byste jeli autem, měli byste si pořídit buď přepravní box, který je vhodný pro malé plemena. Dále si můžete do auta nainstalovat mříž, která oddělí prostor vašeho pejska od vašeho prostoru, zároveň psa uchrání při různých pohybech auta. Existují také pro psy přímo pásy, díky kterým psa stabilizujete tak, aby se nemohl volně pohybovat po autě.

pes

Uvědomte si, že psovi je větší horko než vám a nemá možnost pocení, proto se ochlazuje tím, že otevírá ústa a rychle dýchá. Pokud jdete na delší cestu, měli byste mít pro něho k dispozici vodu. Před dlouhou cestou ho nekrmte a snažte se zastavovat každé dvě hodiny, aby se mohl proběhnout. Do auta si můžete pořídit stínidlo, aby na vašeho mazlíčka nesvítilo přímé slunce. Pokud váš pes začne slinit, silně dýchat a hroutit se, ihned ho přemístěte do chladnějšího prostoru, dejte mu napít a vlhkým hadříkem ho mu ovlhčete tlamu a poté i celé tělo nebo mu udělejte obklad celého těla.

kokršpaněl

Cestujete k vodě a věříte, že je váš pes dobrým plavcem. Zdání klame, i pes se může ve vodě lehce vyčerpat a mohlo by dojít k utonutí. Proto v obchodě koupíte i vestu, která udrží psa na hladině. Při turistice psovi pořiďte hřbetní brašnu, ve kterém si sám bude nosit jeho krmivo a vybavení. Je samozřejmostí, že je tato brašna vhodná pro velká plemena se skvělou kondicí a pro psy, kteří jsou na turistiku zvyklí. Nemůžete od psa očekávat, že poprvé zvládne několikakilometrovou procházku. Uvědomte si, že se pes také musí fyzicky, kondičně trénovat stejně jako vy.