Hypotéka na nemovitost

Buďte obezřetní

Tento typ úvěru nám umožní získat finance pro nákup nemovitosti bez toho, aniž bychom čekali hodně let, než cílovou částku našetříme. Půjčka tohoto charakteru má dlouhodobý charakter, kdy se bavíme většinou v řádech desítek let. Je proto potřeba přistupovat k této půjčce s rozumem, protože nikdo neví, kde budeme za pár let, ale i přes to musíme stále řádně splácet, abychom se nedostali do potíží.

koupě domu

Proto je dobré udržovat na svém účtu jistou finanční rezervu. Na jakou maximální částku dosáhneme? To se odvíjí podle našeho platu a výdajů, protože musíme každý měsíc splácet, a ještě k tomu platit své běžné výdaje. Jako první je dobré udělat si přehled, jaké jsou na trhu nabídky, abychom získali výhodný úvěr. Nedívejte se však pouze na úrok, protože ve výhodné nabídce se můžou skrývat různé poplatky, https://breclav.eu/urad/sluzby/poplatky krátká fixace a další věci. Proto je dobré nechat si smlouvu zkontrolovat nezávislým odborníkem a až potom udělat závěr.

Nebankovní společnost

Když si zajdeme do banky vzít hypotéku, tak nás kontrolují a až následně se rozhodnou, jestli nám úvěr poskytnou. Dívají se totiž, jestli nemáme nějaké záznamy v rejstříku, kde je zaznamenáno, že jsme třeba v minulosti nějakou půjčku řádně nespláceli. Potom se prověřuje, jestli se nevěnujeme hazardu, protože takový klienti jsou pro banku rizikový. Jaké máme možnosti, když nás banky odmítnou?

stavba domu

Potom jsou na trhu nebankovní společnosti, které i takový klientům mnohdy úvěr poskytnou, protože je pro ně klíčové, že především klient dokáže řádně splácet. Samozřejmě musíme počítat s tím, že úrok pro lidi se záznamem v registru je vyšší. Podmínkou je ručit nemovitostí, aby společnost měla jistotu, že své peníze dostane. Splátky si můžete natáhnout až na 30 let, takže celková částka může být dost vysoká. Na webových stránkách této společnosti si můžete prohlédnout vzorový příklad včetně přesných částek.