I malý byt lze trošku zvětšit

Koupě malého bytu nemusí znamenat smíření se s malým prostorem. Nikdy z něj sice neuděláte tří pokoják, ale místa navíc v něm vykouzlit můžete.

I malý byt lze trošku zvětšit

Vzhledem k tomu, že ceny obytných nemovitostí jsou dnes na takové úrovni, na které jsou, je pro mnoho lidí naprosto nemožné pořídit si donedávna ještě standardní tří pokojový byt. Jednak je jich poměrně málo, jednak jsou neuvěřitelně drahé. Tento problém však nesužuje pouze obyvatele našeho hlavního města, ale dělá problémy i lidem žijících v jiných regionech naší vlasti. To je také důvod, proč stále více Čechů volí buďto raději podnájem, případně koupi bytu s menšími rozměry.

Pověšené oblečení

Menší byty jsou vhodné pro jednotlivce a pro páry, ale pokud máte v budoucnu v plánu založit rodinu, nejsou úplně ideální. Nedostatek prostoru může být během růstu dítěte velmi znát a je dobré se tomu přizpůsobit. To znamená snažit se udělat v bytě více místa než doteď. Není potřeba žádné rozšiřování bytu s dalšími obytnými jednotkami vedle. To je velice drahé a tudíž neefektivní. Daleko levnější je koupě vestavěných skříní.

Možná si říkáte, že další nábytek asi příliš mnoho místa neudělá. To máte pravdu. Proto je vhodné nejprve odstranit ten stávající. Nemusíte dávat pryč všechno, bohatě postačí vyhodit/prodat nábytek s úložným prostorem. Ten totiž zastanou právě vestavěné skříně. Jejich kouzlo spočívá v tom, že jsou situovány ve stěnách, kde samozřejmě nikomu překážet nemohou. Stěny mohou mít tvar takřka jakýkoliv, vždy budou vhodné. Je však důležité, aby se nejednalo o takzvané nosné stěny. Ty se samozřejmě použít pro tento účel nedají.

Šatník

Na materiálu nešetřit

Mnoho zájemců o tento druh nábytku si říká, že v tomto případě je možné ušetřit tím, že si prostě nechají skříně sestavit s méně kvalitních, a tudíž i levnějších materiálů. Ano, může to být cesta, ale cesta, která se příliš nedoporučuje. I když je nábytek schován bezpečně ve zdi a jsou z něj vidět prakticky jen dveře, neznamená to, že ve zdi nepodléhá zkáze. Udělat ho z nekvalitních materiálů by znamenalo zahrávat si, a to přeci nechcete. Není potřeba používat rovnou to nejlepší, ale minimálně byste měli využít alespoň standardně kvalitní suroviny.