Internetová linka bezpečí

Jedno přísloví praví, že sdílená radost je dvojí radost, sdílená starost je poloviční starost. Něco na tom určitě bude, protože určitě znáte ten pocit, když se Vám po svěření se blízké osobě výrazně uleví. Ale ne vždy je nějaká blízká osoba při ruce. A někdy to není jen starost, která nás tíží, ale dlouhodobé problémy, které mohu mít velmi devastující vliv na naši psychiku a tím i na zhoršující se zdravotní stav.
Určitě nemůžete čekat, až Vás to přejde. Objednat se k odborníkovi je určitě dobrý nápad, ale uvědomte si, že objednací lhůty jsou dlouhé. Někdy přitom může jít o život. Jsou lidé, kteří jsou příliš citliví a v atace utrpení mají sebevražedné myšlenky. Včasná intervence toto nebezpečí dokáže odvrátit.
 utrápená stařenka

Jde to i přes internet

Dodnes fungují Linky bezpečí, které se dříve nazývali Linky důvěry. Je mnoho lidí, pro které je ovšem obtížné komunikovat telefonicky. Velmi oblíbené se proto stávají internetové Linky důvěry.
V České republice funguje několik internetových linek bezpečí. Jsou centralizované, to znamená, že například člověk z Olomouce může využívat Pražskou linku. Jsou nastaveny tak, aby byla služba nastavena nonstop. Informace jsou snadno k dohledání na internetu.
Samotná konzultace funguje na bázi chatu. Vytvoříte si přezdívku, vstoupíte do virtuální místnosti a komunikujete s poradcem, což je psycholog, psychoterapeut, sociální pracovník nebo speciální pedagog, který prošel speciálním proškolení v oblasti intervence. Maximální délka jedné konzultace je 90 min.
červená plechovka
Tato konzultace samozřejmě neřeší Váš problém, je třeba vyhledat dlouhodobější pomoc, ale výrazně Vám usnadní v danou chvíli, když se budete moci svěřit. Nemluvě o tom, že některé lidi provází v hlubokém stresu sociální fobie a anonymní prostředí internetu je pro ně přesně to, co jim pomůže překonat vnitřní překážky.