Jaké nevýhody mají nejlevnější betonové ploty

Lidé, kteří se rozhodnou pro oplocení svého pozemku betonovým plotem, bývají mnohdy zaraženi jeho cenou. Celobetonový plot je totiž zdaleka nejdražším způsobem oplocení, a cena tomu více než odpovídá. Na druhou stranu je pravda, že je také nejlepší, především co se zabezpečení našeho pozemku týče. Proto se mnozí snaží najít nějaký, který je bude stát méně. Avšak při své snaze najít co nejlevnější betonové ploty přehlíží jejich zřejmé problémy.

skládaný betonový plot

Tím asi největším je otázka kvality. Není žádným tajemstvím, že za kvalitu je nutné si připlatit. A nejinak tomu je i v případě plotů. Pokud na ni nebudeme hledět, může se nám snadno stát, že nám doslova spadne na hlavu. Nehledě na fakt, že pro případného zloděje bude mnohem snazší jej překonat. Lidé také poměrně často dělají chybu v otázce výšky plotu. I ta se totiž promítá do celkové částky. Proto si jej raději nechají postavit nižší – v některých případech až příliš nízký. Jistě, díky tomu přes něj vidíme ven, avšak nejenže tak ostatní vidí k nám, zároveň pro zloděje nebude problém se přes něj dostat.

hladký betonový plot

Je tedy vhodné se zamyslet nad tím, zda je právě tato investice pro nás to pravé. Mnohdy je totiž lepší zvolit například dřevěný či alespoň kombinovaný typ, který je sice levnější, avšak přesto poskytuje větší ochranu než nízký levný betonový plůtek, zvláště pokud jej uděláme dostatečně vysoký.

Samozřejmě jednou z možností, jak cenu snížit, je postavit si plot sám. K tomu je však potřeba určitá zručnost a zkušenosti, aby bylo výsledkem skutečně kvalitní oplocení. A i když je máte, nejedná se o rychlou akci. Je otázkou, zda budete mít na stavbu dostatek času, abyste ji stihli v rozumné době. Pamatujte totiž, že během ní je váš pozemek nejzranitelnější. Nejlevnější řešení tedy nemusí ani zdaleka být to nejlepší. Je tedy dobré zvážit všechny faktory, a rozhodovat se nejen podle ceny. S bezpečností našeho majetku si totiž není dobré zahrávat.