Jaký dopad může mít na dítě rozvod?

Nikdo z nás si nevybírá, do které rodiny se narodí, zkrátka to nedokáže logicky nikdo ovlivnit. Každé dítě se však chce narodit do rodiny, která se na něj těší, chtějí se a dokážou se zaměřit na jeho potřeby. Nicméně doba se velmi mění a vztahy, konkrétně manželství už nesetrvají tolik, co kdysi. Statisticky bychom mohli říct, že zhruba z každého druhého manželství vzejde rozvod. Tento moment, kdy se rodiče rozvádí, je však pro dítě také velmi těžkým obdobím, a na to by samozřejmě rodiče měli dbát. Tedy nejen se starat o svůj vztah, ale vědět i, jak tento stav dítě snáší. Což se nemusí stát vždy, a tak se dítě může cítit opravdu špatně.

Dítě a rozvod

Pokud si rodiče rozvedou, může nastat střídavá péče, kdy vznikají různé možnosti, jak toto dítě zvládá. Některým to vadit nemusí vůbec, zvyknou si na to a může jim to skutečně vyhovovat. Nicméně jsou samozřejmě i jiné možnost, jak tento jev dítě zvládá. Některé děti se například netěší k druhému rodiči, protože má s tím daným rodičem komplikovanější vztah, nebo jen prostě nemá rád to „stěhování se“ za druhým rodičem a naopak. Zkrátka chce, aby rodiče bydleli spolu, nicméně to samozřejmě nelze, pokud rodiče spolu skutečně nevychází. Toto dítě může tedy snášet velmi zle.

Dítě a rozvod

Když dítě je samotné s jedním rodičem, většinou nastává situace, kdy rodič toho má více, jelikož je na více věcí nyní zkrátka sám. V tomto momentě vzniká to, že dítě je více samo, jelikož ne vždy daný rodič na něj musí mít čas, což je pochopitelné, nicméně pro dítě ne tolik dobré, pokud se jedná o velmi malé dítě. Dítě se tak musí více osamostatnit, poté se může stát, že tráví spoustu času na sociálních sítích a překvapují svojí informovaností, znalostmi, ale bohužel také ztrácejí normální dětský život. Nemusí tomu tak být vždy, nicméně statisticky je velké procento těchto dětí, které například nechodí ven. Je tedy opravdu potřeba dbát na to, jak dítě vše vnímá a postarat se, aby rozvod zvládl v nejlepším možném scénáři.