Testování rychle a jednoduše

V dnešní době je k nezaplacení mít doma náhradní antigenní testy na COVID-19. V období chřipek je to jediná možnost, jak rychle zjistit, co Vám je. Antigenní testy jsou vytvořeny tak, aby dokázali ve vzorku rozpoznat, jestli jsou v něm přítomny virové proteiny. V tomto případě jde o obalový a membránový protein. Vzorkem může být výtěr ze sliznic, nosní, ústní dutiny, protože zde se viry zachytávají a množí. Jistě, domácí antigenní test nemá tak vysokou senzitivitu, což znamená, že Vás jako nakaženého nemusí označit, pokud jste třeba bezpříznakový nebo jednoduše na sliznicích nemáte velké množství viru.

covid virus

Odborníci se ale shodují, že tuto nemilou vlastnost je možné potlačit tím, že si tento test uděláte vícekrát za sebou. Pro své výhody, jako je možnost zpracování nezaškoleným pracovníkem, cena a rychlost výsledku, jsou RAT (rychlé antigenní testy v domácím prostředí) vyhledávanou volbou. Při pozitivním výsledku je nutné jej potvrdit PCR testováním v laboratoři, protože jen tak budete mít jistotu, že nešlo o falešně pozitivní test. PCR je sice nákladnější a zdlouhavější, ale za to jejich senzitivita je velmi vysoká a jejich výsledek tedy téměř jistě pravdivý.

covid testování

Málo příjemným faktem je ale to, že na těchto testech si mnoho firem postavilo svůj byznys a vydělávají tak neskutečné peníze. Proto je také vhodné se před nákupem zamyslet, od jaké firmy si test kupujete a třeba si na internetu najít běžné ceny, abyste věděli, že zbytečně nepřiplácíte pouze za nenasytnost výrobce. Jejich cena se pohybuje od 30 do 150 Kč. Kvalitní antigenní testy, které detekují také variantu Omikron, naleznete na stránkách Covidexpert. Testy nejsou přehodnoceny, jejich cena se pohybuje na nejnižší hranici rozmezí. Nyní se nachází ve slevě, takže je nejvýhodnější čas, udělat si zásoby a mít tak jistotu, že až se nebudete cítit dobře, máte po ruce první možnost, jak odhalit COVID-19.