Služby kadeřnické i poradenské

Dříve nebylo výjimkou, že ačkoliv jste šli ke kadeřnici s jasnou představou o svém novém střihu nebo barvě, odcházeli jste s něčím úplně jiným. A co hůř, stejný účes jako vy měli skoro všichni. Muži i ženy. Děti nevyjímaje. To už teď ale neplatí. Kadeřnické salony nebo chcete-li kadeřnická studia, v současné době nabízí veskrze profesionální služby.
velké kadeřnictví

Doplňkové služby kadeřníků

Kadeřníci jsou nejen vyučeni v oboru. Nyní absolvují desítky kurzů vedoucí k prohloubení jejich umu. Po jejich absolvování obdrží osvědčení o zvládnutí například specifického způsobu barvení, míchání barev, nových střihů. Naučit se a nabídnout svým zákazníkům mohou i masáž hlavy. Skutečně profesionální kadeřník vás pouze slepě neostříhá a neobarví, nýbrž odborně posoudí typ vlasů, jaký vlastníte, případně rozpozná i pokud máte nějaký „vlasový“ problém. Nebojte se proto zeptat na cokoliv, co s vašimi vlasy souvisí. Kadeřník vám pomůže s odstraněním lupů, svěděním pokožky. Může vám ale také poradit co s padajícími vlasy a v neposlední řadě vám také ušetří peníze, protože má přehled ve volně dostupné vlasové kosmetice a ví, která je právě pro vás ta pravá a účinná.

Typologie vlasů

Skutečně profesionální kadeřník také zvládá bravurně určit typ vašich vlasů tak, aby vám mohl doporučit odstín i účes „šitý“ přímo vám na míru. Nelekejte se proto, když vám bude pokládat různé otázky na způsob a styl vašeho života, nebo kolik máte ráno času na úpravu vlasů. Nejspíš se bude také zajímat o to, jakou vlasovou kosmetiku vlastníte, jak často se myjete vlasy a zda používáte fén a žehličku.
stříhání muže

Za kvalitu se platí

Služby dobrého kadeřnictví nebývají zrovna nejlevnější. Zde ale platí pravidlo, že ne vždy se má šetřit. Investovat do vašich vlasů se vám jistě vrátí v podobě obdivných pohledů kolegů ze zaměstnání nebo v podobě pochvaly od partnera.