Vychytávka pod peřinu

Teplo pod peřinou je základem každé postele, ale pokud Vám jí nezahřívá domácí mazlíček, nebo milovaná polovička nejspíše zalehnete do studené postele, kterou chvíli potrvá vyhřát.

Mám pro Vás skvělou vychytávku, která předčí termofor a to nejspíše ve všech jeho směrech.

červené třesně

Zbystřit bychom měli už koncem května, kdy začínají dozrávat první rané třešně, které jsou hlavním artiklem našeho zlepšováku pod peřinu. Ať už jsou to třešně rané, které se sklízí od konce května do začátku černa nebo třešně pozdní, které se sklízí na přelomu července, srpna. Samozřejmostí je, že musíte předběhnout mlsné špačky, kteří jsou tvrdým soupeřem.

Základ vychytávky


Hlavní věcí nejsou však třešně samotné, ale pravým zázrakem je právě pecka. Tento malý skvost ukrytý pod povrchem třešně skrývá nemalá překvapení. Jen málo kdo ví, že právě pecka má vynikající tepelné vlastnosti, které jsou hlavní věcí našeho výrobku.

Základní věcí tedy je, nasbírat co nejvíce pecek během letního období, zapojit můžete i děti. Pokud však nemáte doma stromy třešně nebo višně, které se mohou samozřejmě také využít, nemusíte zoufat. V každých potravinách lze zakoupit v zavařené podobě, které mají stejné vlastnosti.
barevný polštářek

Výroba

Jakmile budete mít pecky nastřádané, zbývá vyrobit polštářek, do kterého se pecky vloží. Můžete využít bud materiál, který si koupíte v textilu, nebo můžete využít nějaké na pocit příjemné látky, které máte doma. Já osobně jsem použil látkové tričko, které jsem měl doma. Rozstřihl jsem ho na dva čtverce, poté přiložil k sobě a sešil na třech stranách. Zakončíme vložením samotných pecek do vnitřku čtverce a zapošít zbývající stranu – vznikne polštářek.

V samotném závěru už stačí vložit polštářek na pár minut do mikrovlnné trouby, aby se pecky rozehřály a poté vložit pod duchny. (Mikrovlnou troubu kontrolujte, než budete pevně vědět jak dlouho tam polštářek nechat)

Přeji příjemně prožité večery v teple vašich peřin.