Epilátory

V obchodech objevíme epilátory, které fungují na principu jemných pinzetek, které zachycují chloupky vyčnívající nad povrch pokožky, poté je uchopí a rotačními pohybem epilační hlavice vytrhnou i s kořínky.
Přidané funkce epilátorů, které výrobci nabízejí:
Osvětlení, díky kterému vidíte přesně, které chloupky epilátorem přejet.
Odstranění i těch nejkratších chloupků – 0,5 mm pomocí zdokonaleného úchytu, tak, aby byla pokožka opravdu hladká.
Bezdrátový kabel, takže můžete epilátor použít i ve sprše nebo vaně.
Díky vibračním nebo masážním výstupkům není epilace bolestivá, protože tyto vychytávky se postarají o zmírnění nepříjemných pocitů, které občas epilaci provázejí.
dívka s epilovanými nohami
Více rychlostí pro zvládnutí epilace během krátké doby.
Odnímatelné epilační hlavy tak, aby je bylo možné po použití opláchnout pod proudem tekoucí vody.
Některé typy epilátorů jsou svým provedením 2 v 1, tedy obsahují různé hlavice, a to na provádění epilace a depilace. Můžete s nimi tedy odstranit například na nohách chloupky a holicím nástavcem odstranit přebytečné ochlupení v oblasti bikin a v podpaží, jelikož v těchto místech bývá použití epilátoru dosti bolestivé.
Součástí epilátorů bývají standardně také štětečky na čištění použité epilační hlavy, látkové pytlíčky pro uschování přístroje. Někteří výrobci také přikládají do balení lufovou houbu, která zamezí předčasnému zarůstání chloupků.
dámský epilátor s příslušenstvím
Výhodou epilování pokožky je odstranění chloupků i s kořínky, takže vaše pokožky bude jemná a bez porostu až dlouhých 6 týdnů.
Při epilaci je důležité dodržet několik rad. Pokud se chystáte k moři nebo na dovolenou, epilace je nutno provádět raději dva dny před odjezdem, abyste neměly ihned po vystavení slunci pigmentové skvrny na nohou. Pokožka potřebuje určitý čas, aby se zklidnila. Tomu můžete napomoci aplikací speciálních emulzí, olejů nebo krémů po epilaci, které napomohou kůži zmírnit případné začervenání a upokojit ji.